Wilsonart 8271K Maple PB Nutmeg | 05 Timbergrain Finish | 335 Vertical HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
8271K-5-335C1
This medium-toned maple features a plain sliced bookmatch in rich brown tones, balancing sophistication with a touch of spice.
| Manufacturer SKU | 8271K-05-335 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 335 Vertical |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern # | 8271 |
| Pattern Name | Maple PB Nutmeg |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Group | 1 |