Wilsonart 8272K Maple PB Chestnut | 05 Timbergrain Finish | 350 Postform HPL | 60"W x 144"L
Only 0 left
SKU
8272K-5-350D3
This dark and dramatic maple has a plain sliced bookmatch accentuated by deep brown tones that deliver timeless elegance.
| Manufacturer SKU | 8272K-05-350 60 X 144 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 350 Postform |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern # | 8272 |
| Pattern Name | Maple PB Chestnut |
| Color Family | Brown |
| Length | 144" |
| Width | 60" |
| Group | 1 |