Wilsonart 8275K Cherry PB Sienna | 05 Timbergrain Finish | 335 Vertical HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
8275K-5-335C1
This medium-stained cherry features a plane sliced bookmatch in warm brown tones accentuated with earthy bronzed undertones of an aged cherry heartwood.
| Manufacturer SKU | 8275K-05-335 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 335 Vertical |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern # | 8275 |
| Pattern Name | Cherry PB Sienna |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Group | 1 |