Wilsonart 8276K Cherry PB Auburn | 05 Timbergrain Finish | 350 Postform HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
8276K-5-350C1
This dark-stained cherry with a plain sliced bookmatch is the definition of drama, with its intense chocolatey tones and hints of deepest red.
| Manufacturer SKU | 8276K-05-350 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 350 Postform |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern # | 8276 |
| Pattern Name | Cherry PB Auburn |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Group | 1 |