Wilsonart 8277K Walnut PB Natural | 05 Timbergrain Finish | 350 Postform HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
8277K-5-350C1
This distinctive natural walnut features a plain sliced bookmatch that enhances the inherent beauty of its unique grain and rich brown color.
| Manufacturer SKU | 8277K-05-350 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 350 Postform |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern # | 8277 |
| Pattern Name | Walnut PB Natural |
| Color Family | Grey |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Group | 1 |