Wilsonart 8279K Walnut PB Cognac | 05 Timbergrain Finish | 350 Postform HPL | 60"W x 144"L
Only 0 left
SKU
8279K-5-350D3
This robust medium stained walnut features a plain sliced bookmatch with a hint of warmth that evokes the depth and intensity of a refined brandy.
| Manufacturer SKU | 8279K-05-350 60 X 144 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 350 Postform |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern # | 8279 |
| Pattern Name | Walnut PB Cognac |
| Color Family | Brown |
| Length | 144" |
| Width | 60" |
| Group | 1 |