Wilsonart 8281K White Oak PB Natural | 05 Timbergrain Finish | 350 Postform HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
8281K-5-350C1
This natural white oak has a plain sliced bookmatch that exposes its rich grain pattern, subtle variations in color, and inviting warmth.
| Manufacturer SKU | 8281K-05-350 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 350 Postform |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern # | 8281 |
| Pattern Name | White Oak PB Natural |
| Color Family | Neutral |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Group | 1 |