Wilsonart 8282K White Oak PB Wheaton | 05 Timbergrain Finish | 335 Vertical HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
8282K-5-335C1
This light-colored white oak features a plain sliced bookmatch that radiates a soft and airy aesthetic with its smooth, creamy tones.
| Manufacturer SKU | 8282K-05-335 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 335 Vertical |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern # | 8282 |
| Pattern Name | White Oak PB Wheaton |
| Color Family | Neutral |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Group | 1 |