Wilsonart 8284K White Oak PB Spice | 05 Timbergrain Finish | 335 Vertical HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
8284K-5-335C1
This deeply stained white oak with a plain sliced bookmatch has sophisticated chocolate tones that exude timeless elegance and accentuate its prominent wood grain.
| Manufacturer SKU | 8284K-05-335 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 335 Vertical |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern # | 8284 |
| Pattern Name | White Oak PB Spice |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Group | 1 |