Wilsonart 8285K Maple PB Cashmere | 05 Timbergrain Finish | 350 Postform HPL | 60"W x 144"L
Only 0 left
SKU
8285K-5-350D3
This light brown maple with a plain sliced bookmatch brings a Scandinavian elegance that feels soft, lightweight, and luxurious.
| Manufacturer SKU | 8285K-05-350 60 X 144 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 350 Postform |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern # | 8285 |
| Pattern Name | Maple PB Cashmere |
| Color Family | Neutral |
| Length | 144" |
| Width | 60" |
| Group | 1 |