Wilsonart 8286K Walnut PB Ember | 05 Timbergrain Finish | 350 Postform HPL | 60"W x 144"L
Only 0 left
SKU
8286K-5-350D3
This dark-stained walnut with a plain sliced bookmatch glows with subtle tones of chocolate and hints of cool charcoal that accentuate its distinctive grain pattern.
| Manufacturer SKU | 8286K-05-350 60 X 144 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 350 Postform |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern # | 8286 |
| Pattern Name | Walnut PB Ember |
| Color Family | Brown |
| Length | 144" |
| Width | 60" |
| Group | 1 |