Wilsonart D403 White Sand | 01 High Gloss Finish | 350 Postform HPL | 60"W x 144"L
Only 0 left
SKU
D403K-1-350D3
Solid neutral with a slight yellow cast laminate design.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
8-Sheet Minimum
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 01 High Gloss |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | D403 |
| Pattern Name | White Sand |
| Design | Solids |
| Color Family | White |
| Length | 144" |
| Width | 60" |