Wilsonart L6446 Ribboned Satin Brushed Penny | Deco Metal Finish | 408 Deco Metal | 48" x 120"
Only 0 left
SKU
L6446-408C2
Copper in color with a hint of bronze in a satin sheen with a long-line brush featured in an irregular corrugated texture. Tonal/Color Variation: Consistent
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 120" |
| Product Type | 408 Metal Laminates |
| Finish | Deco Metal |
| Pattern Name | Ribboned Satin Brushed Penny |
| Design | Metal Looks |
| Color Family | Amber / Orange |
| Length | 120" |
| Width | 48" |