Wilsonart Q4087 Calacatta Forte | 3cm Quartz | 65"W x 130"L
Only 0 left
SKU
Q4087-3-3CM-65X130
Calacatta Forte is a white, large-scale marble design. Wide veins in cool grey extend across the slab, along with thin brown veins that add an element of warmth to this design.
! Working with quartz should only be done with appropriate wet cutting tools and all necessary personal protective equipment. Learn More
| Manufacturer SKU | Q4087306365130 |
|---|---|
| Pattern # | Q4087 |
| Brand | Wilsonart |
| Pattern Name | Calacatta Forte |
| Group | 3 |
| Price Range | $ |
| Stock Status | Special Order |
| Color Temperature | Warm |
| Design | Veining & Movement |
| Color Family | White |
| Length | 130" |
| Width | 65" |
| Thickness | 3cm |
| Size | 65" W x 130" L |