Rev-A-Shelf 447CC Craftsman Collection BLUMOTION Wood Base Cabinet Pullout | 8-15/16" W x 21-21/32" D x 19-5/8" H | 1-Compartment | Matte Black, Walnut | 447CC-BCSC-WN-8MB
Only 0 left
SKU
R447CC-BCSC-WN-8MB
Craftsman Collection Solid Walnut Base Cabinet Pullout w/ Tray Divider/Foil Wrap Holder, Black Accents and BLUM Soft-Close Slides for 12" Base Cabinets
| Manufacturer SKU | 447CC-BCSC-WN-8MB |
|---|---|
| Brand | Rev-A-Shelf |
| Shop Discount Zone | Convenience |
| Cabinet Opening | 19-5/8 in H x 5-1/2 in W x 21-3/4 in D Face Frame, 19-5/8 in H x 6-1/8 in W x 21-3/4 in D Full Access |
| Collection | Craftsman Collection |
| Series | 447CC |
| Color/Finish | Matte Black/Natural Maple |
| Depth | 21-21/32" |
| Height | 19-5/8" |
| Includes | (1) Wood organizer, (1) pair of soft-close slides, (1) fixed divider, (3) removable, adjustable dividers and mounting hardware |
| Item Name | Base Cabinet Pull-Out Organizer |
| Material | Wood |
| Number of Compartments | 1 |
| Slide Type | BLUMOTION Soft-Close |
| Suitable for | 12 in Base Cabinet |
| Width | 8-15/16" |