Rev-A-Shelf 447CC Craftsman Collection BLUMOTION Wood Base Cabinet Pullout | 8-15/16" W x 21-21/32" D x 25-5/8" H | 2-Compartment | Matte Black, Walnut | 448CC-BCSC-WN-8MB
Only 0 left
SKU
R448CC-BCSC-WN-8MB
Craftsman Collection Solid Walnut Base Cabinet Pullout Organizer w/ Black Accents and BLUM Soft-Close Slides for 12" Base Cabinets
| Manufacturer SKU | 448CC-BCSC-WN-8MB |
|---|---|
| Brand | Rev-A-Shelf |
| Shop Discount Zone | Convenience |
| Cabinet Opening | 25-7/8 in H x 8-1/2 in W x 21-25/32 in D Face Frame,25-7/8 in H x 9-3/16 in W x 21-25/32 in D Face Frame |
| Collection | Craftsman Collection |
| Series | 448CC |
| Color/Finish | Matte Black/Natural Maple |
| Depth | 21-21/32" |
| Height | 25-5/8" |
| Includes | (1) Wood organizer frame, (1) pair of soft-close slides, (2) fixed shelves, (1) adjustable shelf and mounting hardware |
| Item Name | Base Cabinet Pull-Out Organizer |
| Material | Wood |
| Number of Compartments | 2 |
| Slide Type | BLUMOTION Soft-Close |
| Suitable for | 12 in Base Cabinet |
| Width | 8-15/16" |