Rev-A-Shelf 448KBCC Craftsman Collection BLUMOTION Knife Block & Utensil Bin Base Cabinet Pullout | 8-15/16" W x 21-21/32" D x 25-7/8" H| 1-Shelf | Matte Black, Walnut | 448KBCC-BCSC-WN-8MB
Only 0 left
SKU
R448KBCC-BCSC-WN-8MB
Craftsman Collection Solid Walnut Knife Block Pullout Organizer w/ Black Accents and BLUM Soft-Close Slides for 12" Base Cabinets
| Manufacturer SKU | 448KBCC-BCSC-WN-8MB |
|---|---|
| Brand | Rev-A-Shelf |
| Shop Discount Zone | Convenience |
| Cabinet Opening | 25-7/8 in H x 8-1/2 in W x 21-25/32 in D Face Frame, 25-7/8 in H x 9-3/16 in W x 21-25/32 in D Full Access |
| Collection | Craftsman Collection |
| Series | 448KBCC |
| Color/Finish | Matte Black/Natural Maple |
| Depth | 21-21/32" |
| Height | 25-7/8" |
| Includes | (1) Wood organizer frame, (1) pair of soft-close slides, (2) fixed shelves, (2) integrated knife block organizers, (1) removable 2 qt. wire utensil bin, (1) 15 mm black cutting board and mounting hardware |
| Item Name | Base Cabinet Pull-Out Organizer with Knife Block |
| Material | Wood |
| Slide Type | BLUMOTION Soft-Close |
| Suitable for | 12 in Base Cabinet |
| Width | 8-15/16" |