Wilsonart S6501 Crystal Steel | Deco Metal Finish | 414 Galvalume Steel® Deco Metal | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
S6501-414C1
Steel with a galvanized look in a cool silver color with slight color variation within the sheet and from sheet to sheet. This metal sheet has magnetic properties. Tonal/Color Variation: Slight
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 414 Galvalume Steel® |
| Finish | Deco Metal |
| Pattern Name | Crystal Steel |
| Design | Metal Looks |
| Color Family | Black / Grey |
| Length | 96" |
| Width | 48" |