Cleaf FD30 Trebbiano | Alpaca Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-FD30
Cleaf 2-sided textured panels in FD30 Trebbiano featuring the Alpaca texture. The Alpaca texture reproduces the silky effect of the precious natural fiber once used for the clothing of the Inca emperors. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | SI-TSS-BOARD-FD30 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Trebbiano |
| Pattern # | FD30 |
| Pattern Name | Trebbiano |
| Design | Materials |
| Color Family | Neutral |
| Face Texture | Alpaca |
| Back Texture | Alpaca |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |