Cleaf FD47 Fiano | Alpaca Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-FD47
Cleaf 2-sided textured panels in FD47 Fiano featuring the Penelope Linen texture. The Alpaca texture reproduces the silky effect of the precious natural fiber once used for the clothing of the Inca emperors. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | SI-TSS-BOARD-FD47 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Fiano |
| Pattern # | FD47 |
| Pattern Name | Fiano |
| Design | Materials |
| Color Family | Neutral |
| Face Texture | Penelope | Linen |
| Back Texture | Penelope | Linen |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |