Wilsonart AK2113 Rectangular Kitchen Sink | 22-7/16" L x 14-11/16" W | Antique White
Only 0 left
SKU
WA-SINK-AK2113-AW
The Rectangle Sink, in Antique White, is ideal for traditional kitchen sink applications. It is resistant to stains, heat, impact, bacteria, scratches and thermal shock.10-Year Residential and Commercial Warranty.
| Manufacturer SKU | AK2113-ANTIQUE WHITE |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Color/Finish | Antique White |
| Series | AK2113 |
| Depth | No Value |
| Item Name | Deep Bowl Sink |
| Shape | Rectangular |
| Type | Sink |
| Depth | 7" |
| Drain Diameter | 1-3/4" |
| Length | 22-7/16" |
| Width | 14-11/16" |
| Interior Length | 21" |
| Interior Width | 13-3/16" |
| Overflow | N/A |
| Top Bevel Angle | 5° |