Wilsonart Lujo® 8244K Coronado Oak | 28 Gloss Line Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
WAM8244K-28-34-2SC1
Coronado Oak is a natural sunkissed blonde with a mix of rift cut and quarter sawn oak with rays that balance across the layout.
| Manufacturer SKU | WAM8244K-28-34-2SC1 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Finish | 28 Gloss Line |
| Color | Coronado Oak |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Item Name | TFL Panel |