Wilsonart Lujo® 8267K Mangrove | 05 Timbergrain Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
WAM8267K-05-34-2SC1
Mangrove is an exotic Seno Etimoe wood design with quarter sawn grain and slight contrast in the linear features. A dark, rich chocolate brown that leans black with a touch of golden undertones.
| Manufacturer SKU | WAM8267K-05-34-2SC1 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Color | Mangrove |
| Design | Woodgrains |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Item Name | TFL Panel |