Wilsonart Lujo® 8268K Newlands | 17 Silken Wood Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
WAM8268K-17-34-2SC1
Newlands is an exotic Seno Etimoe wood design with quarter sawn grain and slight contrast in the linear features. A medium grey with warm highlights and lowlights.
| Manufacturer SKU | WAM8268K-17-34-2SC1 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Finish | 17 Silken Wood |
| Color | Newlands |
| Design | Woodgrains |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Item Name | TFL Panel |