YOUNGDALE Wood Screw | #6 x 5/8" | PH#2 Round Head | Fine | Sharp | Antique Brass | 1K/Pack | SC.6-5/8.AB
Only 0 left
SKU
YS-AB
YOUNGDALE Screw, #6 x 5/8 in Thread, Thread Type: Fine, Round Head, Phillips Drive, Drive Size: #2, Regular Point, Grade: Fine, Finish: Antique Brass, For: Youngdale Hinges, Packaging Quantity: 1000/Box
| Manufacturer SKU | SC.6-5/8.AB |
|---|---|
| Brand | Youngdale |
| Screw Size | #6 x 5/8" |
| Screw Length | 5/8" |
| Screw Diameter | #6 |
| Drive | PH#2 |
| Finish | Antique Brass |
| Head Type | Round Head |
| Item Name | Hinge Screw |
| Point Type | Sharp |
| Suitable for | Youngdale Hinges |
| Thread Size | M4-0.7mm |
| Thread Type | Fine |