Wilsonart Traceless™ 15601 Ivory Velvet Elm | 31 Finish + Film | 138 Postform HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
15601-F31-138C1
Ivory Velvet Elm is an elegant elm design with moderate straight grain and cathedrals in cream tones, blond graining, and light champagne effects in Wilsonart's Traceless™ finish, a unique fingerprint resistant technology.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 138 Traceless™ HPL |
| Finish | 31 Traceless™ + Film |
| Pattern Name | Ivory Velvet Elm |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Neutral |
| Length | 96" |
| Width | 48" |