Wilsonart 17012K Mercer Oak | 57 Aligned Oak Finish | 376 HD® Postform HPL | 60"W x 144"L
Only 0 left
SKU
17012K-57-376D3
Mercer Oak is a medium grey oak design in shades of warm grey enhanced by an embossed and aligned texture.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 376 HD® Postform |
| Finish | 57 Aligned Oak |
| Pattern Name | Mercer Oak |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Taupe |
| Length | 144" |
| Width | 60" |