Wilsonart 17014K Sumner Oak | 57 Aligned Oak Finish | 376 HD® Postform HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
17014K-57-376C1
Sumner Oak delivers the timelessness of classic white with the casualness and comfort of an embossed and plain sliced aligned oak finish.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 376 HD® Postform |
| Finish | 57 Aligned Oak |
| Pattern Name | Sumner Oak |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | White |
| Length | 96" |
| Width | 48" |