Wilsonart 1872K Bianco Romano | 35 Mirage Finish | 776 RE-COVER™ HD® HPL | 60"W x 144"L
Only 0 left
SKU
1872K-35-776D3
A large-scale granite in Creamy White laminate design with Sienna accents and warm Grey veining. Beveled, Cascade and Crescent Decorative Edges available in this design. Approximate Design Repeat Width*: 60" Approximate Design Repeat Length*: 43"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 776 RE-COVER™ HD® |
| Finish | 35 Mirage |
| Pattern Name | Bianco Romano |
| Design | Stones |
| Color Family | Brown |
| Length | 144" |
| Width | 60" |