Wilsonart 7946 Brazilwood | 38 Fine Velvet Finish | 604 Fire Rated Vertical HPL | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
7946-38-604C1
A light, straight-grained Brazilian walnut laminate design with subtle planking and slight anigre movement: overall color is light brown with fine brown ticking.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 604 Fire Rated Vertical |
| Finish | 38 Fine Velvet |
| Pattern Name | Brazilwood |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 48" |