Wilsonart 8208HW Fawn Cypress | 60 Matte Finish | 350 Postform High Wear HPL | 60"W x 144"L
Only 0 left
SKU
8208HW-60-350D3
Fawn Cypress has a balanced mix of straight grain with full and partial cathedrals in shades of brown and light gold. Approximate Design Repeat Width*: 25" Approximate Design Repeat Length*: 51"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Manufacturer SKU | 8208H-60-350 60 X 144 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern Name | Fawn Cypress |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 144" |
| Width | 60" |