Wilsonart Lujo® 8209 Veranda Teak | 60 Matte Finish | 350 Postform HPL | 60"W x 120"L
Only 0 left
SKU
8209-60-350D2
Veranda Teak is a stylish linear wood look in pale shades of brown.
This laminate is 60" wide and 120" long postform HPL with a matte finish.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
8-Sheet Minimum order
| Manufacturer SKU | 8209-60-350 60 X 120 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 60" x 120" |
| Grade | 350 Postform |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 60 Matte |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | 8209 |
| Pattern Name | Veranda Teak |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 120" |
| Width | 60" |
| Group | 3 |