Wilsonart 8241 Norweigan Ash | 60 Matte Finish | 607 Postform HPL | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
8241-60-607C1
Norwegian Ash is a woodgrain design with a balance of cathedrals and straight grain in radiant, natural color tones for a clean and bright design.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate. 2-Sheet Mimimum
| Manufacturer SKU | 8241-60-607 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 607 Fire Rated Standard |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern # | 8241 |
| Pattern Name | Norweigan Ash |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Neutral |
| Length | 96" |
| Width | 48" |