Wilsonart Lujo® 8248K Black Hills Oak | 79 Ridgewood Finish | 335 Vertical HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
8248K-79-335C1
Black Hills Oak is an earthy black with a mix of rift cut and quarter sawn grain and occasional subtle cathedrals and luxury rustic features.
This laminate is 48" wide and 96" long vertical HPL with a Ridgewood finish.
| Manufacturer SKU | 8248K-79-335 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 335 Vertical |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 79 Ridgewood |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | 8248K |
| Pattern Name | Black Hills Oak |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Black |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Group | 2 |