Wilsonart Q4065 Fossa Falls | 2cm Quartz | 65"W x 130"L
Only 0 left
SKU
Q4065-3-2CM-65X130
Fossa Falls is composed of a soft white background with short waves of a foggy grey. A medium-scale, active network of thin veins directionally traverses the slab.
! Working with quartz should only be done with appropriate wet cutting tools and all necessary personal protective equipment. Learn More
| Manufacturer SKU | Q4065306265130 |
|---|---|
| Pattern # | Q4065 |
| Brand | Wilsonart |
| Pattern Name | Fossa Falls |
| Price Range | $$$ |
| Stock Status | Home Collection |
| Color Temperature | Neutral |
| Design | Veining & Movement |
| Color Family | White |
| Length | 130" |
| Width | 65" |
| Thickness | 2cm |
| Size | 65" W x 130" L |